Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

könyvtártörténet

"[...] Az 1922. évi XIX. törvénycikkel életre hívott Országos Magyar Gyűjteményegyetemben négy közgyűjtemény alkotott egy autonóm, széles önkormányzati jogokkal rendelkező közgyűjteményi testületet: a Magyar Királyi Országos Levéltár, a Magyar Nemzeti Múzeum, az Országos Magyar Szépművészeti Múzeum és az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum. Az eredeti elképzelés szerint a mai Egyetemi Könyvtár (akkori nevén Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Könyvtára) is az autonóm intézményi rendszer része lett volna, de mivel ezt a fenntartó egyetem nem támogatta, kimaradt belőle.
"176 éve az egyetemi ifjúságnak döntő szerepe volt a márciusi forradalomban. Az egyetemisták azonban nemcsak az 1848. március 15-i eseményekben vettek részt igen aktívan, de később is fontosnak tartották, hogy megemlékezzenek erről a napról. Összeállításunkban az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár tematikus Facebook-posztjaiból válogattunk.
"[...] Budáról aztán átsétáltak a résztvevők Pestre, a Piarista közbe, ahol a kiváló fizikus gyermekkorát idézték fel; ugyanis Eötvös Loránd a kegyesrendiek gimnáziumában érettségizett. Következett az Egyetem tér, illetve a rektor és ifjúságnevelő alakjának megidézése, majd az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár épületében a jubileumi évhez kapcsolódó Eötvös-kiállítást nézték meg az érdeklődők. [...]"