210 éve született Garay János – Virtuális könyvtártúra a magyar kultúra napja alkalmából

A magyar kultúra napja (2022. január 22.) alkalmából az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár virtuális könyvtártúrára invitálja az érdeklődőket. Idén az Egyetemi Könyvtár egykori munkatársára, a 210 éve született Garay János költőre, íróra, újságíróra emlékezünk.

Az évfordulóval kapcsolatos események célja a közös tárgyi és szellemi értékeinkről való megemlékezés, valamint felhívni a figyelmet az európai viszonylatban is jelentős kulturális örökségünk megőrzésének fontosságára.

Rövidfilmünk segítségével betekintést nyerhetnek a könyvtárpalota építészettörténeti érdekességeibe és impozáns termeibe. Megismerkedhetnek könyvtárunk történetével és néhány intézményünkhöz köthető kiemelkedő személlyel. Megtudhatják, hogyan segítette a könyvtári szolgáltatások hatékonyságát a csőposta, és mióta működik az ipari műemlékként számontartott Mátrai-lift. A tetőről körpanoráma tárul szemük elé, megcsodálhatják madártávlatból a Ferenciek terét és a Gellért-hegy Szabadság-szobrát.

Csatlakozzon Ön is virtuális időutazásunkhoz és látogasson el Eötvös-kiállításunkra, valamint digitális tárlatunkra is!

ELTE EKL