Középkorász doktoranduszok konferenciája a Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtárban

Idén ötödik alkalommal kerül megrendezésre az ELTE BTK középkorral foglalkozó történész doktoranduszainak konferenciája, amelyen a Kar három doktori programjának (Középkori Magyar Történelem, Középkori és Kora Újkori Egyetemes Történelem és Történelem Segédtudományai) hallgatóin kívül a többi hazai egyetem doktoranduszai, továbbá a Szerb Tudományos Akadémia Történettudományi Intézete egyik munkatársa vesz részt.

Időpont: 2014. június 5-6.

Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum krt. 6-8. I. em. 115.)

A hagyományoknak megfelelően a konferencia nyitó és záró előadását a szakma egy – egy tekintélyes kutatója tartja.

Az első nap könyvbemutatóval zárul, ahol a doktoranduszok munkáit közre adó kötetek mellett két másik művet is bemutatnak:

Philologia nostra: Bollók János összegyűjtött tanulmányai

(Szerkesztette: Mészáros Tamás) ELTE Eötvös József Collegium, 2013.

Bemutatja: Madas Edit

Urbán Máté: Világon kívüli hely a világ közepén: Remeterendi es ciszterci tájszemlélet a 11–12. századi elbeszélő források alapján

ELTE BTK Történelemtudományok Doktori Iskola, 2013.

Bemutatja: Bubnó Hedvig

Magister historiae. Válogatott tanulmányok a 2012-ben és 2013-ban megrendezett középkorral foglalkozó, mesterszakos hallgatói konferenciák előadásaiból

(Szerkesztette: Belucz Mónika, Gál Judit, Kádas István, Tarján Eszter)

ELTE BTK Történelemtudományok Doktori Iskola, 2014.

Bemutatja: Molnár Péter

Jean-Claude Schmitt: A zsidó Hermann megtérése. Önéletírás, történelem és fikció

Fordította Novák Veronika. L’Harmattan, 2014.

Bemutatja: Klaniczay Gábor és Vadas András

Részletes program

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!