"Varázslók pálcája" - február 14. péntek 18:00 - Lábass Endre vendége Kósa Judit

2013/2014-es tanévben is folytatódik a 2011 tavaszán megkezdett „Varázslók pálcája” beszélgetéssorozat , melyet Lábass Endre, az Egyetemi Könyvtárral évtizedek óta szoros kapcsolatban álló festőművész-író folytat művész és tudós barátaival.

A beszélgetéssorozat nem a hagyományosan megszokott író-olvasó találkozók forgatókönyve szerint zajlik, egyediségét a kérdező és vendégei közötti bensőséges kapcsolat adja, elmosva a „kérdező-kérdezett” viszony szokásos határait. Az így megszülető beszélgetések nem csupán megismertetnek az adott vendég munkásságával, művészi vagy tudományos hitvallásával, hanem önmagukban is egyfajta kulturális, művészeti élménnyel ajándékozzák meg a hallgatóságot.

8. beszélgetés:

Vendég: Kósa Judit

Kósa Judit 42 évig volt mesterem, pótapám, Kokas Ignác festőművész felesége, legjobb barátja. 1960-tól (hároméves koromtól) majdnem harminc évig dolgozott a Magyar Rádió munkatársaként, szerkesztőjeként. Hallgatói levelek nyomán készített egyedi hangvételű dokumentumriportjait - mikrofonnal írt hangjátékait - sok-sok éven át tűzte műsorára a Rádiószínház. Ahogy megismertem, rögtön jóban lettünk, így mesteremmel együtt egy barátot is kaptam ajándékba.

,,Endrém,

Én most elmegyek vidékre. Kb.

egy hét múlva visszajövök.

Addig itt hagyom az ebédjegyemet,

nálad. Járj el vele szépen

ebédelni. (Biztos tudod hová

kell menni, az Izabella utcán

az ELTE II. emeleti ebédlőjébe)

Ne sértődj meg, ha azt mondom,

nem akarom, hogy kárba vesszen

a jegy. ­- Dolgozz szépen és

egyél.

Szia.

Mester"

Időpont: 2014. február 14., péntek, 18:00
Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár Nagyolvasó,1053 Budapest, Ferenciek tere 6.

A rendezvény a Nemzeti Együttműködési Alap és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatásával valósult meg.

elektronikus anyagok Kósa Juditról: