„Szomszédolás”

2015. október 14-én az Egyetemi Könyvtár volt az egyik állomása az Egyházi Könyvtárak Egyesülése által szervezett ez évi második „Szomszédolás”-nak.

A 2005-ben elindult „Szomszédolás” című programsorozat célja, hogy a résztvevők kötetlen formában ismerkedhessenek meg egy-egy különleges gyűjteménnyel, amelyek között fővárosi és vidéki, illetve egyházi és nem egyházi fenntartásban lévő intézmények egyaránt szerepelnek.

Ez alkalommal a Ráday-gyűjtemény és a Török Pál könyvtár mellett az Egyetemi Könyvtár épületével és történetével ismerkedett meg a több mint 30 főből álló látogató-csoport, akik között Kecskemétről, Pannonhalmáról és Sárospatakról érkezett kollégákat is üdvözölhettünk, és akiknek mintegy harmada nem egyházi könyvtáros volt.

Az eseményről várhatóan az EKE Hírlevél is tudósít majd, melyben nemrégiben jelent meg egy cikk az Egyetemi Könyvtár műemlék épületének energetikai korszerűsítéséről.

Fotók: Acsai János

A kép eltávolítva.