Project MUSE bölcsészet- és társadalomtudományi adatbázis az ELTE-n

A MUSE adatbázis a Johns Hopkins University Press és a Milton S. Eisenhower Library együttműködéseként jött létre 1995-ben nonprofit szervezetként, céljük, hogy lektorált tudományos folyóiratokat szolgáltassanak együttműködve más egyetemekkel, kiadókkal és könyvtárakkal. Az adatbázis minden ELTE polgár számára elérhető az egyetem IP területeiről.

A bölcsészet- és társadalomtudományi területeken kiemelkedő tudományos tartalmak egyik legismertebb szolgáltatója. A több mint 120 kiadót egybegyűjtő kezdeményes fő erősségei a felhasználóbarát felület (indexek, absztraktok, közösségi megosztási lehetőségek), lektorált tudományos tartalmak, melyeket kifejezettem oktatók, kutatók és hallgatók számára alkottak meg. A feltöltött tartalmak sosem kerülnek eltávolításra az adatbázisből, még akkor sem, ha a dokumentumot feltöltő kiadó a későbbiekben kilépne az együttműködésből.

Az adatbázis közvetlen elérhetősége: http://muse.jhu.edu/browse/
További információért kérjük látogasson el az EISz hivatalos weboldalára.