CENTRAL Staff mobility program 2015

Október 21. és 23.-a között az Egyetemi Könyvtár két munkatársa részt vett a CENTRAL Staff Mobility Program 2015 elnevezésű szakmai találkozón, melyet középeurópai egyetemi könyvtárak számára szervezett a berlini Humboldt Egyetem és annak központi egyetemi könyvtára, a Jacob-und-Wilhelm-Grimm-Zentrum.

A workshopon az ELTE könyvtárosain kívül a Bécsi Egyetem, a Varsói Egyetem és a prágai Károly Egyetem munkatársai vettek részt, és mutatták be könyvtárukat, valamint a Humboldt Egyetem szakemberei tartottak előadásokat olyan témákról, mint a folyóiratok digitalizálása, az elektronikus publikációk és azok kezelése, e-tartalmak hosszú távú megőrzése valamint a szabad hozzáférésű adatbázisok. A program része volt a Berlini Állami Könyvtár (Staatsbibliothek zu Berlin) és Berlin legkorszerűbb tudásközpontja, a Grimm-Zentrum megtekintése is. A program célja egy hosszú távú szakmai együttműködés kialakítása a résztvevő könyvtárak között.

Az Egyetemi Könyvtár munkatársai által tartott előadás prezentációja megtekinthető az EDIT-ben.