A 20. JUBILEUMI ELTE KÁRPÁT-MEDENCEI MAGYAR NYÁRI EGYETEM HALLGATÓINAK LÁTOGATÁSA AZ EGYETEMI KÖNYVTÁRBAN

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 2015. július 7–11. között ötödik alkalommal rendezte meg a határon túli magyar anyanyelvű egyetemista hallgatók számára az ELTE Kárpát-medencei Magyar Nyári Egyetem nevű programot, amelynek keretében a hallgatók egy csoportja az Egyetemi Könyvtárat is felkereste.

A látogatás egyik helyszíne a Restaurátor- és Kötészeti Műhely volt, ahol Szalaváry Miklós kollégánk a kötészeti munkákról és a régi könyvek restaurálásáról tartott rövid ismertetőt, valamint egy konkrét művön a folyamatot - kötet szétszedése, papíröntés, szárítás, összefűzés – is bemutatta.

Látogatásuk második részében Széles Ágnes az Egyetemi Könyvtár történetével ismertette meg az érdeklődő hallgatókat. Az épülettúra során megtekintették könyvtárpalotánk auláját, a főlépcsőházat és a nemrégiben helyreállított impozáns dísztermet, ez utóbbit különleges látványosságként értékelték a diákok.