Könyvtárlátogatáson a német könyvtár- és információmenedzsment szakos hallgatók

A Bajorországi Közigazgatási Alkalmazott Tudományok Egyetem (HföD) hallgatói látogattak el könyvtárunkba 2024. szeptember 26-án szakmai tapasztalatcsere céljából.

A Ferenciek terén álló könyvtárpalotába látogató delegáció tagjai könyvtártörténeti vezetésen, a német kultúra néhány muzeális dokumentumának könyvbemutatóján vettek részt a nemzetközi tudományos-szakmai és kulturális együttműködések erősítése érdekében. Betekintést nyerhettek a restaurátor-műhelyben végzett értékmentő munkafolyamatokba és a Kilenc egyetem, egy projekt – CHARM-EU kiállítás tárlatvezetése során néhány különleges kiadványunkba. Mindkét intézmény nyitott a jó gyakorlatok megosztására és a jövőbeni együttműködési lehetőségekre.

ELTE EKL