A K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottság éves beszámoló napot tartott az ELTE Egyetemi Könyvtárban

Az Egyetem könyvtárosai az idei év kiemelt céljaként az EKSZ (Egyetemi Könyvtári Szolgálat) szervezetének és működésének újraértelmezését tűzték ki a Minősített Könyvtár cím elnyerésének tükrében. Az ELTE Egyetemi Könyvtár Tanácstermében az év utolsó beszámoló napját rendezte meg az EKSZ K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottsága, amelyen a résztvevők áttekintették a 2016-os év eredményeit.

A K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottság hét munkacsoportjában intenzív és rendkívül eredményes munka folyt az elmúlt tizenkét hónap során. Elkészült többek között az EKSZ stratégiája és a megvalósítást előkészítő intézkedési terv, melyeket a Könyvtári Tanács is elfogadott. A Minőségirányítási Kézikönyv átdolgozása szintén megtörtént, a Szabályzat a nem megfelelő minőségű szolgáltatások javításához című dokumentumot az átdolgozást követően a Könyvtári Tanács jóváhagyta. Az önértékelési útmutató mellett több kulcsfolyamat leírása befejeződött, a könyvtári szolgáltatásokkal kapcsolatos elégedettségi felmérés alapján beszámoló és intézkedési terv született. A dokumentum portálunkon elérhető a Rólunk címszó alatt a Primér kutatások csoportja menüpontjában, az aktuális szervezeti kultúra felmérésének és az oktatói elégedettségmérésnek az eredményei mellett. Az EKSZ az idei évtől átfogó kommunikációs stratégiával rendelkezik, mely a Könyvtári Tanács 2016. december 9-ei ülésén elfogadásra került. Rendszeresen zajlik az EKSZ könyvtáraival kapcsolatos médiamegjelenések gyűjtése és archiválása. Ősszel új portál került kialakításra, melynek tartalma folyamatosan bővül és frissül. Az új portálon a K21 céljával és működésével kapcsolatban is tájékozódhatnak a könyvtárak használói, olvasóink. Az akadálymentesítés zászlaja alatt az EDIT-be az adaptált tartalmak feltöltése és gyűjtése szintén rendszeresen, egységes keretek között zajlik. A Környezetvédelem vonzásában címmel elkészült egy zöld könyvtári ajánlás. Ökológiai lábnyomunk csökkentésének lehetőségeiről több fórumon is hangzottak el előadások a téma szakértőjeként számon tartott kollégánktól. A komoly munkát követően a K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottság tagjai előtt rengeteg új kihívás és feladat áll, hogy az EKSZ könyvtárai elnyerhessék a Minősített Könyvtár címet. A kitűzött célt szem előtt tartva, közös erőfeszítéssel és együttműködéssel az Egyetemi Könyvtár, a hálózati könyvtárakkal karöltve, jövőre még teljesebb és kiválóbb minőségű szolgáltatást kíván nyújtani az ELTE polgárai és minden kedves olvasónk számára.