"Varázslók pálcája" - október 29. 18:00 - Lábass Endre vendége Villányi László József Attila-díjas költő

Október 15-től jövő év márciusáig tart az Egyetemi Könyvtárban 2011 tavaszán megkezdett „Varázslók pálcája” beszélgetéssorozat második része, melyet Lábass Endre, az Egyetemi Könyvtárral évtizedek óta szoros kapcsolatban álló festőművész-író folytat művész és tudós barátaival. A második beszélgetésre, melynek vendége Villányi László József Attila-díjas költő, a Műhely című, országosan elismert győri irodalmi és művészeti folyóirat szerkesztője lesz, október 29-én 18 órakor kerül sor az Egyetemi Könyvtár Dísztermében.

A beszélgetéssorozat nem a hagyományosan megszokott író-olvasó találkozók forgatókönyve szerint zajlik, egyediségét a kérdező és vendégei közötti bensőséges kapcsolat adja, elmosva a „kérdező-kérdezett” viszony szokásos határait. Az így megszülető beszélgetések nem csupán megismertetnek az adott vendég munkásságával, művészi vagy tudományos hitvallásával, hanem önmagukban is egyfajta kulturális, művészeti élménnyel ajándékozzák meg a hallgatóságot.

2. beszélgetés:

Vendég: Villányi László József Attila-díjas költő
Időpont: 2012. október 29. 18:00
Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár Díszterme, 1053 Budapest, Ferenciek tere 6.

„Nem hiába zengte barátom a pici nő dicséretét,
égi ajándék termeted, füled a szívemen,
nem kell sokat magyarázkodnom,
hallgathatok kedvemre, majd karomba kaplak
újév hajnalán, és viszlek az illatos vízzel teli kádba.”

(Villányi László)

az Irodalmi Jelen tudósítása a beszélgetésről

a Librarius portál tudósítása a beszélgetésről

---------------------------------------------------------------------

A 3. beszélgetésre, melynek vendége Ertsey Attila építész, a Kós Károly Alapítvány elnöke lesz, november 12-én kerül sor.

Előző beszélgetés:

Október 15, Várnagy Tibor

Videofelvétel a beszélgetésről

Fotogaléria a rendezvénysorozat valamennyi beszélgetéséről

Plakát:

Csatolt fájl: