Ünnepélyes könyv-örökbefogadás

A Kulturális Örökség Napjai keretében megismerkedhetnek az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány könyv-örökbefogadási programjával. Pascale Andréani, a Francia Köztársaság magyarországi nagykövete ismét jelentős összeggel támogatta állományunk védelmét, átvállalva Le premier livre d’amadis de Gaule (1555) című könyvünk restaurálási költségét.

Az ünnepélyes könyv-örökbefogadás keretében 2021. szeptember 18-án 15.00 órától köszöntőt mond nagyvonalú adományozónk, és az örökbefogadott dokumentum mellett bemutatásra kerül a világhírű Dante-kódex is. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Programjainkról további részletek itt és a Kulturális Örökség Napjai hivatalos honlapján érhetők el.

Könyv-örökbefogadási ünnepség helyszíne:

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, Tanácsterem

1053 Budapest, Ferenciek tere 6.

Könyv-örökbefogadási ünnepség időpontjai:

2021.09.18., szombat - 15:00 - 15:30

Az érvényes egyetemi járványügyi szabályzat értelmében a rendezvény programjai orrot és szájat elfedő maszkban, védettségi igazolás mellett látogathatóak.

ELTE EKL