ÚJABB KÖNYVAJÁNDÉK AZ EGYETEMI KÖNYVTÁRNAK

A Jojarth-család figyelemreméltó ajándékaként csaknem félszáz angol, francia, német, svéd nyelvű, főként világirodalmi tematikájú kötet került az Egyetemi Könyvtár gyűjteményébe.

A már kölcsönözhető könyvek fele német szerzők (Böll, Büchner, Dürrenmatt, Max Frisch, Goethe, Hermann Hesse, Lessing, Thomas Mann), egy negyede angol írók (Graham Greene, Hemingway, James Joyce, Arthur Miller, Sylvia Plath, Steinbeck, Virginia Woolf), hozzávetőleg tized része pedig francia szerzők (Anouilh, Balzac, Ionesco, Rousseau, Sartre, Mme de Sévigné) klasszikusnak számító olvasmányaiból áll. De megtalálhatóak itt a tegnapi, illetve kortárs szépírók, mint például Ingeborg Bachmann, Borchert, Peter Handke, Friderike Mayröcker, Herta Müller, Martin Walser kötetei is. Különlegességnek számít néhány magyarul nehezen hozzáférhető írás eredetije Adorno, Hannah Arendt, Bertrand Russel, Charles Taylor munkáiból.

A ’bármely’ kereső mezőbe beírva nagylelkű adományozónk nevét, olvasóink teljes listát kaphatnak a művekről.