Örökbe fogadható régi magyar könyvek

Támogassa régi magyar könyvek restaurálását az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban!

2023-ban örökbefogadásra ajánljuk az Egyetemi Könyvtár egyik legértékesebb gyűjteménye, a Régi Magyar Könyvtár darabjait.

Ez a több mint 3000 darabos gyűjtemény az anyanyelvünkön és hazánk területén nyomtatott legkorábbi műveket tartalmazza. A könyvnyomtatás kezdetétől 1711-ig keletkezett összes olyan nyomtatvány idetartozik, amely vagy magyar nyelven vagy Magyarország területén került nyomtatásra vagy magyar szerző műve. Eszmei értékük hazai viszonylatban szinte felbecsülhetetlen. A szinte folyamatos, nagymértékű használat következtében a gyűjtemény mára erősen restaurálásra szorul.

A kötetek restaurálásának támogatásával Ön is hozzájárulhat közös nemzeti kincseink fennmaradásához. További információkért, kérjük látogasson el honlapunkra.

ELTE EKL