Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 16-án (kedden) 15.00 órától technikai okok miatt zárva tart.

Kulturális Örökség Napja az Egyetemi Könyvtárban

Az Egyetemi Könyvtár 2013. szeptember 21-én ismét részt vesz a Kulturális Örökség Napjainak rendezvényein.

Színes programokkal várjuk az érdeklődőket! A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

Részletes program:

13.00-17.00 Mit olvasott Mátyás király? – kamarakiállítás a Nagyolvasóban

Mindnyájan tudjuk, hogy Mátyás király nem csak tudott, hanem szeretett is olvasni. De vajon mit olvasott? E kérdésre is választ kaphatnak azok, akik a Kulturális Örökség Napján ellátogatnak az Egyetemi Könyvtárba. Erre az alkalomra készült, egyetlen napig megtekinthető kamarakiállításunkon olyan kódexeket (köztük corvinákat), ősnyomtatványokat és más régi könyveket tekinthetnek meg, amelyeknek modern magyar fordítása is megjelent, és így mindnyájunk számára hozzáférhetők. A tárlatot még érdekesebbé teszi, hogy a közép- és kora újkori példányokat és az új kiadásokat ugyan annál a szöveghelynél nyitjuk ki, így téve lehetővé az összehasonlítást.

13.00-14.00 épülettúra  - Regisztráció

14.00-14.30 Mit olvasott Mátyás király?  - kiállítás vezetés

14.30-15.30 épülettúra  - Regisztráció

15.30-16.00 Restaurátor műhely bemutatása - Regisztráció