"Könyvtár, ami összeköt" – Kárpát-medencei fiatal magyar könyvtárosok együttműködése

Az Országgyűlés elnöke idén 5. alkalommal hirdetette meg a „Könyvtár, ami összeköt” című programot.

Az idei év egyik újítása, hogy az anyaországban élő, fiatal magyar könyvtárosokat is bevonják a programba. Ennek keretében vehet részt a 10 nyertes pályázó mellett 9 budapesti könyvtár delegáltja az eseményeken. Az ELTE Egyetemi Könyvtárat Sutócki Kinga képviseli majd a 2015. október 3. és november 7. közötti időszakban. 2015. szeptember 22-én délután már megismerkedhettek egymással a 9 budapesti könyvtár küldöttei egy, a program történetét, céljait és leendő eseményeit ismertető kötetlen beszélgetés keretében. Az elkövetkezendő hetekben kolléganőnk személyes beszámolóit követhetik majd nyomon itt a portálon illetve Facebook oldalunkon.