Könyvóra az ELTE Egyetemi Könyvtárban

A budapesti Egyetemi Könyvtárban elsőként bevezetett egyedi szolgáltatás a könyvek tulajdonosainak segít dokumentumaik fizikai és szellemi értékének körülhatárolásában.

Az eddigi „könyvórákon” magántulajdonban lévő országos unikum nyomtatványok éppúgy meghatározásra kerültek, mint például Agricola nevezetes De re metallicá-jának kifogástalan, az első kiadásnál jóval értékesebb és ritkább második kiadásának egy példánya. A kisebb értékűnek tűnő XIX. századi nyomtatványok között hívtuk fel a tulajdonos figyelmét a képen látható Marczali Henrik munkára, mely a tíz kötetben megjelent Millenniumi magyar történet második kötetének 1896-ban megjelent kifogástalan, eredeti kötést viselő egyik példánya.
A könyvórán Dr. Knapp Éva, a könyvtár tudományos referense fogadja az érdeklődőket.