A Nemzeti Együttműködési Alap és az alapvető jogok biztosának támogatásával A hallássérültek kommunikációjának fejlesztése, középpontban a szájról olvasás és a beszédterápia címet viselő nemzetközi konferencia 2016. március 2-án a Munka-Kör Alapítvány rendezésében valósult meg.

A konferencia záró előadásaként Franyó Borbála könyvtáros mutatta be az ELTE Egyetemi Könyvtárban a hallássérültek rendelkezésére álló szolgáltatások és lehetőségek tárházát.  Az előadó prezentációjában kitért a Múzeumok Éjszakája és a Kulturális Örökség Napjai keretében szervezett jelnyelvi tárlatvezetés lehetőségére.

A konferencia azon túl, hogy hiánypótló ismereteket közvetített a rendezvény résztvevői számára, lehetőséget adott új célok megfogalmazására, valamint új gyakorlati megoldások kialakításának megvalósítására a hallássérültek kommunikációjának fejlesztésében.

A rendezvény akadálymentesítését jelnyelvi és írótolmácsok, valamint a megfelelően kialakított helyszín biztosították.

Franyó Borbála prezentációja az ELTE Digitális Intézményi Tudástárában, az EDIT-ben található: http://hdl.handle.net/10831/30170.