Hagyományok és kihívások IX. konferencia az Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2021. augusztus 26-án (csütörtökön) szervezi meg immár kilencedik alkalommal szakmai konferenciáját. A Hagyományok és kihívások sorozaton belül az idei program témái a Felsőoktatási könyvtárak és a pandémia, Zárva is nyitva: középpontban a felhasználó, valamint Muzeális dokumentumok korszerű könyvtári kezelése.

A járványügyi előírásokkal összhangban a személyes részvétel korlátozott, de a konferencia szekciói online szabadon követhetők. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Frissítés (2021. augusztus 25.)
Regisztrált vendégeink számára az online közvetítés eléréséhez szükséges információkat e-mailben továbbítottuk. Amennyiben nem kapták meg az e-mailt, vagy a kapcsolódás során problémába ütköztek,  a foszerkeszto@lib.elte.hu e-mail címen tudunk segítséget nyújtani.

A konferencia részletes programja

A program résztvevőinek köszöntése

• 10.00–10.10
    Sziklai Péter az ELTE tudományos rektorhelyettese

Felsőoktatási könyvtárak és a pandémia: kerekasztal-beszélgetés

A beszélgetést moderálja: Karácsony Gyöngyi.

• 10.10–12.10
    Résztvevők: Karácsony Gyöngyi (EKK), Kiszl Péter (ELTE BTK), Kulcsár Szabó Ernőné Gombos Annamária (ELTE EKL), Szeberényi Gábor (PTE EKTK), Szóllás Péter (Emmi), Winkler Bea (ÁTE HFKLM).
  • 12.10–12.30
  • 12.30–13.30
    Ebédszünet

Zárva is nyitva: középpontban a felhasználó

A szekciót moderálja: Kóródy Judit.

• 13.30–13.45
    Fehér Miklós, A Könyvtári Intézet tájékoztató, kompetencia bővítő és információs szolgáltatásai a pandémia időszakában
  • 13.45–14.00
    Garamvölgyi László, Digitális átállás az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
  • 14.00–14.15
    Bakonyi Veronika, Pataki Fruzsina, „KellEgyCsomóKönyv” – A Kellegykönyv szolgáltatás az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
  • 14.15–14.30
    Csóka-Jaksa Helga, Petró Leonárd, Az ügyfélközpontú működés kihívásai a szolgáltatásszervezésben
  • 14.30–14.45
    Simon András, A jövő könyvtári szolgáltatásai már itt vannak – új adatmodellek és megoldások a Qulto szoftverekben
  • 14.45–15.00
    Kérdések

Muzeális dokumentumok korszerű könyvtári kezelése

A szekciót moderálja: Keveházi Katalin.

• 13.30–13.45
    Farkas Gábor Farkas, Kódexek és töredékek Magyarországon. A Muzeális Könyvtári Dokumentumokat Nyilvántartó Iroda pilot-programja (2021–2022)
  • 13.45–14.00
    Rédey-Keresztény Júlia, Vrabély Márk, Az antikva-gyűjtemény kutatócentrikus és „gazdaságos” feldolgozása
  • 14.00–14.15
    Molnár Andrea, Az Elischer-féle Goethe-gyűjtemény a Magyar Tudományos Akadémián
  • 14.15–14.30
    Bor Balázs, Muzeális gyűjtemények láthatósága – a DEENK galériáinak fejlesztése
  • 14.30–14.45
    Mihály Eszter, Digitális szövegkiadás a közgyűjteményekben. Közgyűjteményi feladatok kéziratos források esetén
  • 14.45–15.00
    Mészáros Tamás, Digitalizálás és állományvédelem az Országos Széchényi Könyvtárban
  • 15.00–15.15

Absztraktok

Az előadások absztraktjai a következő linken érhetők el:

Regisztráció

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy online részvételi szándékukat 2021. augusztus 24-én 12 óráig jelezzék a következő űrlap kitöltésével:

Támogatók

A konferencia a Nemzeti Kulturális Alap, a Monguz Információtechnológiai Kft., a ProQuest és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatásával valósul meg.

NKA logó Monguz Kft. logó ProQuest logó EKA logó

ELTE EKL