Felcsendülő hangok – Sikert aratott a Fesztivál Akadémia Budapest koncertje az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Nagyolvasója megtelt a Fesztivál Akadémia Budapest 2021. július 23-ai koncertje keretében. A közönség Xenakis Dhipli Zyia Bach Duók hegedűre és csellóra alkotását hallgathatta meg az impozáns olvasóteremben Jonian Ilias Kadesha (hegedű) és Vashti Mimosa Hunter (cselló) közreműködésével, majd Machaut Három ballade című műve csendült fel Hegyi Barnabás (ének), Polónyi Ágnes (hárfa), Regős Júlia (viola da gamba) és Bali János (furulya) előadásában. A program a Sétakoncertek című rendezvénysorozat keretében valósult meg.

A zenei élményre vágyókat örömmel várjuk a Kulturális Örökség Napjain (2021. szeptember 18.) megrendezésre kerülő koncerteken is, melyeken a Fesztivál Akadémia Budapest növendékeiből álló Korossy-kvartett, valamint a Duo-Perpetual lépnek fel. Őszi programjainkról hamarosan részletes információkkal jelentkezünk honlapunkon.

A rendezvényen készült további fotók megtekinthetőek Facebook albumunkban.

Felvégi Andrea, Fesztivál Akadémia Budapest