Esély az ELTE Egyetemi Könyvtárban

Az MTV1 Esély című műsorának 2016. június 11-ei adásában Franyó Borbála hallássérült kollégánk sikertörténetét mutatták be, aki az ELTE Egyetemi Könyvtárban dolgozik könyvtárosként és esélyegyenlőségi koordinátorként segítőkutyájával, az ötéves Borzassal. Segítőkutyája támogatja a munkavégzés során: figyelmezteti azokra a hangokra, amelyek Borbála számára nehezen észlelhetőek. Borzas azon túl, hogy a mindennapokat is könnyebbé teszi, jelenlétével, barátságos, nyugodt viselkedésével enyhíti a mindennapos stresszhatásokat, jó hangulatot varázsol a könyvtárba. Szerepe kibővül, amikor gyakornokok, Erasmus-ösztöndíjasok érkeznek hozzánk, hiszen komoly információcsere zajlik a könyvtárban szükséges akadálymentesítési feladatokról, szemléletről.  A teljes interjú elérhető itt.