Az ELTE köznevelési intézményeinek aktuális könyvtári állománya elérhető a közös keresőfelületen

Az ELTE könyvtári hálózatához tartozó iskolai könyvtárak különféle adatbázisokban tárják fel dokumentumaikat. E rendszerek megtartása mellett egy közös keresőfelületet alakított ki az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár a TÁMOP-3.2.4/09/1/KMR-2010-0021 pályázat keretében 2011-ben, mely közvetlenül az alábbi címen érhető el: http://gimikatalogus.elte.hu. Lehetőség nyílik az ELTE könyvtárainak közös katalógusából történő elérésre is a jelölt menüpontra való kattintással:

A Gimikatalógus elérésének menüpontja

A csatlakozott könyvtárak és az adatbázisban található rekordok száma:

• ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium Könyvtára (14 293 rekord),
  • ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola Könyvtára (26 193 rekord),
  • ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium (31 785 records),
  • ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium Könyvtára (31 011 rekord).

Az iskolai könyvtárak adatbázisainak konvertálása szabályos időközönként történik. Évente egy alkalommal, általában november folyamán frissülnek az adatok az előző évi változásoknak (gyarapodásoknak és törléseknek) megfelelően.

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár