Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január elejéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

Az Írás arcai

Az ELTE BTK Assziriológiai és Hebraisztikai Tanszék 2016 tavaszán megszervezi „Az Írás arcai – bibliatudományi előadások 2.” előadás-sorozatot. A nyitó előadást március február 17-én Fröhlich Ida tartotta, a következő előadó Zsengellér József, a Károli Gáspár Református Egyetem Bibliai Teológiai és Vallástörténeti Tanszék vezetője lesz március 2-án.

A Héber Biblia/Ószövetség Szentírás volta ma mindenki számára evidencia, ám a Második Szentély pusztulása előtti, sőt még az azt követő századokban sem volt teljesen egységes sem a zsidóság, sem a korai kereszténység abban, hogy mely könyvek tartoznak a Szentírásba. A kánon, a Szentírás tartalomjegyzéke folyamatosan változott és alakult ebben az időben. A „Szentírás és kánon” című előadás ennek a folyamatnak a részleteibe, a kanonizáció és dekanonizáció, a Szentírás és Biblia korabeli fogalmi körébe ad betekintést, láttatva az egyes vallási csoportok gyakorlatát és egymáshoz való viszonyát. Ugyanakkor rávilágít arra is, hogy melyek azok a modern beidegződések, melyek akár a szóhasználat, akár a fogalmi háttér miatt anakronisztikusak vagy pontatlanok, amennyiben a korabeli szövegek alakulását, gyűjteménnyé formálódását vizsgáljuk.

A sorozat szervezői az Ókortudományi Intézet adjunktusai, Buzási Gábor és Koltai Kornélia. Az első előadásról készített összefoglaló itt olvasható, a sorozat március 16-án Karasszon István előadásával folytatódik.

Az esemény Facebook-oldala

Időpont: 2016. március 2. 16:00–17:30
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F, 212.)

Forrás: www.elte.hu