Ingyenessé válnak egyes szolgáltatásaink

Támogatva az egyetemi polgárok, könyvtárhasználók tanulási, oktatási, kutatási tevékenységét 2023. május 30-ától egyes szolgáltatásainkat ingyenessé tesszük:

• mindenki számára ingyenesé válik a könyvtári számítógépek használata – melyek számát oktatótermünk megnyitásával – megduplázzuk,
  • díjfizetés nélkül lehet igénybe venni az önkiszolgáló szkennelést.

A földszinti oktatóteremben elhelyezett számítógépek korlátozás nélkül, szabadon használhatóak, amennyiben az oktatóteremben nincs oktatás. A számítógépek zárolásának feloldása a teremben kihelyezett felhasználónévvel és jelszóval lehetséges.

Az elsősorban egyetemi oktatók, kutatók és hallgatók számára fenntartott eszközök folyamatos rendelkezésre állásának biztosítása érdekében az 1. emeleti olvasótermekben kihelyezett számítógépek és önkiszolgáló szkennerek zárolásának feloldása a kölcsönzőpultban kérhető 1-1 órás időtartamra, mely kérésre meghosszabbítható.

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár