Múzeumok Éjszakája az ELTE Természetrajzi Múzeumban

A Múzeumok Éjszakája alkalmából feltárulnak a Biológiai és Őslénytani Kiállítás, valamint az Ásvány- és Kőzettár titkai.

Éjszaka a múzeumban UV-zseblámpás vezetésen vehetnek részt az érdeklődők a világító ásványok között, betekintést nyerhetnek a modern technológiának köszönhetően az antropológiai és paleopatológiai kutatások terén megnyílt új távlatokba, a Piramisban pedig fény derül a legendás egyszarvú és más képzeletbeli lények valódi kilétére. A múzeum munkatársai és Berg Judit írónő Lengemesékkel, valamint gipszfestéssel, karátméréssel, pietra dura (kőberakásos kép) készítésével és más „retro” foglalkozással várják a kreatív gyermekeket. További részletek az egyetem honlapján és a Múzeumok Éjszakája hivatalos oldalán érhetők el.

Helyszín: ELTE Természetrajzi Múzeum (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/ C)

ELTE Természetrajzi Múzeum