A fehér bot napja: okt. 15.

E nemzetközi nap célja a közvélemény figyelmének felhívása a vakok és a gyengénlátók sajátos helyzetére, keresve gondjaik megoldásának lehetőségeit, a társadalomba való teljesebb értékű beilleszkedésük útját.Számos civil szervezet, alapítvány alakult esélyegyelőségük elősegítésére. Az Egyetemi Könyvtár is igyekszik a maga szerény eszközeivel megkönnyíteni a látássérültek könyvtárhasználatát. A könyvtár kísérőt biztosít az épületben és az olvasóterekben való eligazodásukhoz, a könyvtári szolgáltatások igénybevételéhez. A vakok számítógép-használatát a Jaws és NVDA felolvasószoftverek, az ABBYY FineReader szövegfelismerő szoftverek segítik és biztosított számukra a Braille-nyomtatás, a digitális másolatrendelés és saját szkenner használata is. A gyengénlátóknak képernyő- és lapnagyító könnyíti meg az olvasást.